Afbeelding
Leonard Walpot
COLUMN

Co Meerveld: ‘Vrijwilligers in Woudenberg: van de asielopvang tot de wielerronde’

4 september 2026 om 12:00 Overig

Nu de zomervakantie voorbij is, komt ons dorp weer volop in beweging. Bij de sportverenigingen komen de ballen weer uit het hok en in de kerken maken jong en oud zich op voor nieuwe activiteiten in het winterseizoen. Achter al die energie staat een prachtige groep onmisbare dorpsgenoten: onze vrijwilligers. Zij zijn zonder twijfel de motor van Woudenberg.

Denk aan de trainers die zaterdagochtend vroeg op het veld staan, de leiders van het jeugdwerk en de vele vrijwilligers die sportverenigingen draaiende houden. Zonder hen rolt er geen bal, is de baan niet gereed, is er geen koffie en valt ons rijke dorpsleven stil. Maar kent u ook het bestaan van de boodschappenbus, de organisatie van Samen op Zondag, die zorgen voor waardevol ontmoeten en gezelligheid in het weekend. Van jeugdwerk tot ouderenbezoek en van praktische hulp tot sociale activiteiten: de vrijwilligers van de Woudenbergse kerken betekenen veel voor onze inwoners.

Want dat is het mooie van Woudenberg: we doen het hier echt samen. Die instelling van ‘met elkaar voor elkaar’ stopt zeker niet bij de sportvereniging, het buurtinitiatief of de kerk. Dat we als dorp de schouders ergens onder zetten als het nodig is, zagen we helder bij de tijdelijke noodasielopvang. Nadat het Rijk gemeenten verzocht tijdelijke opvangplaatsen beschikbaar te stellen, pakte Woudenberg dit voortvarend op. Mede dankzij een prima samenwerking tussen gemeente en lokale vrijwilligers, liep de opvang op rolletjes.

Vrijwilligers organiseerden boks- en fietslessen en gaven wekelijks taalles. Vrijwilligster Gerda van Krimpen vertelt daar enthousiast over: “Echt leuk om de taallessen te geven. We hadden drie keer per week een klasje met onder meer mensen uit Soedan. We gingen samen aan de slag om een aantal basis onderwerpen in de Nederlandse taal te leren zoals begroetingen, invullen van formulieren en ook de uitleg van het BSN-nummer.”  Het zijn juist dit soort initiatieven die een wereld van verschil maken voor mensen op de vlucht, op zoek naar veiligheid en rust. 

Ook bij de Wielerronde zien we hoe het enthousiasme van een groepje vrijwilligers iets geweldigs oplevert voor ons dorp. Na een afwezigheid van dertig jaar werd het evenement in 2023 nieuw leven ingeblazen en na drie opeenvolgende succesvolle edities beleefden we zaterdag de 4e editie! Het is niet alleen het sportieve spektakel over het parcours langs de parkvijver en de Koningslaan, met landelijke amateurs en de kleintjes tijdens de Dikke Banden, maar toch vooral het samenbrengen van ons dorp. Het is een echt mooi evenement vóór en dóór Woudenbergers, vol mooie ontmoetingen en een geweldige sfeer. Maar ook hier geldt, zonder de inzet van vele vrijwilligers zou dit evenement eenvoudigweg niet bestaan.  Vrijwilliger Erik van Eck stond als steward bij het parcours: “Ik had vandaag wel tijd, dan is het toch mooi dat je met een paar uur vrijwilligerswerk bijdraagt aan een evenement waar Woudenberg van geniet.”

Verbinding zit in grote evenementen, maar net zo goed in kleine momenten. Een ommetje maken met de oudere buurman of meehelpen bij de Voedselbank om gezinnen te ondersteunen; het zijn deze gebaren die de kern van ons dorp vormen. Als CDA Woudenberg willen we aan de start van dit nieuwe seizoen onze grote dank uitspreken aan iedereen die zich inzet voor Woudenberg en de Woudenbergers. Want een sterke samenleving ontstaat niet alleen in het gemeentehuis, maar vooral daar waar mensen naar elkaar omzien en verantwoordelijkheid voor elkaar nemen. Zo laten we niemand aan zijn lot over en werken we samen aan een betrokken en warm Woudenberg.

Co Meerveld, fractievoorzitter CDA Woudenberg

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie