‘Van hard werken krijg je niets’
20 maart 2012 om 00:00 NieuwsDe 65-jarige Arno en zijn twee jaar jongere vrouw Aline hadden met hun twee kinderen een volgroeid gezin toen zij in 1981 de winkel annex woonhuis aan de Voorstraat 24 kochten van schoenhandel/-makerij Van Vlastuin. Gestart in september 1979 met een fotozaak aan de Voorstraat/hoek Geerensteinselaan, bleek dit pand al na anderhalf jaar te klein vanwege de goed lopende zaken. Arno fotografeerde en Aline beheerde de winkel. Opdrachten kwamen vanuit het hele land en Arno was daarom veel van huis. Vooral voor het plaatselijke architectenbureau INBO, dat hun eerste grote klant was en hen 25 jaar trouw bleef, legde Arno talloze projecten vast op de gevoelige plaat. Van de Nederlandse ziekenhuizen fotografeerde hij minstens de helft. Ook apotheekpanden zijn hem nergens in het land onbekend.
door Elsemieke Sipkes-Harsma
Een groot gedeelte van Arno’s opdrachten is nog steeds het fotograferen van bruiloften. ,,Wij zeggen de trouwlustige stellen altijd een levertijd van drie weken toe. Een paar jaar geleden maakte ik een prachtige serie van een stel in Ede. Aline verzorgde, zoals ze altijd doet, het knip- en plakwerk en ik ging drie weken na de bruiloft het album afleveren. Bleek dat het stel al weer uit elkaar was en of ik de foto’s maar weer wilde meenemen. Een paar keer in je leven maak je zoiets mee, daar is niets tegen te doen. We hadden ook een keer een opdracht van een aanstaand echtpaar uit Barneveld. Die mensen zouden in het gemeentehuis van Barneveld voor de wet trouwen en daarna in de kerk. Alles was in kannen en kruiken en ook de auto’s waren geregeld. De tijdplanning was strak, maar het kon prima. De bruidegom ruilde als verrassing voor zijn bruid de auto’s in voor koetsjes. Bij de kerk in Barneveld kwamen ze twee uur te laat aan, iedereen was al naar huis.’’
In de beginjaren 90 breidde het paar het bedrijf uit met een studio van 50 m² achter het pand en in 1995 werd een 1-uursmachine aangeschaft. De drukte in de winkel nam zo toe, dat Aline er een winkelhulp bij kreeg. ,,Hand over hand zagen we dat de maatschappij aan het veranderen was’’, vertelt Aline. ,,Op de dag voor haar vakantie komt een klant met een kapotte camera in de winkel. Omdat het toestel niet direct te repareren was, gaven wij haar een leencamera met een aantal filmrolletjes mee. Wie schetste onze verbazing, dat zij na haar vakantie netjes de camera terug kwam brengen, maar de filmrolletjes had laten ontwikkelen en afdrukken bij een goedkope discounter?’’
Fotografie Arno Verkuil sluit de winkel, maar blijft op aanvraag beschikbaar voor het maken van (studio)reportages. Te bereiken via www.arnoverkuil.nl, telefoonnummer 2861981 of e-mail arnoverkuil@planet.nl.











