
Woudenberger Lars van der Haar leidt klassement superprestige
27 oktober 2019 om 19:01 WielrennenWOUDENBERG (ANP) Nog zonder Mathieu van der Poel en Wout van Aert is Eli Iserbyt momenteel een klasse apart in het veldrijden. De jonge Belg boekte zondag in het Belgische Gavere zijn tweede zege in de Superprestige. Iserbyt won eerder ook al drie crossen om de wereldbeker. Lars van der Haar uit Woudenberg legde beslag op de tweede plaats.,
Van der Poel maakt binnenkort zijn rentree in de cross, Van Aert staat met een blessure voorlopig nog aan de kant.
KLASSEMENT In Gavere kwam Iserbyt voorop te zitten samen met zijn landgenoot Toon Aerts. Die ging onderuit waarna de crosser van Pauwels Sauzen-Bingoal naar de winst soleerde. Lars van der Haar werd dus tweede, voor de Belg Laurens Sweeck. Van der Haar nam de leiding in het klassement over van de Belg Quinten Hermans.
Iserbyt wilde van een vergelijking met Van der Poel niet weten. ,,Dan had ik in de eerste ronde moeten wegrijden", sprak hij bij Sporza. Volgende week zondag volgt de eerste confrontatie met de wereldkampioen, die in Ruddervoorde zijn rentree maakt in het veld. ,,Ik kijk eerst uit naar de Koppenbergcross en dan naar het eerste duel met Mathieu."
FOUTJE Van der Haar toonde zich tevreden met de tweede plaats en zijn machtsgreep. ,,Ik ben vooral blij met die tweede plek, de leidersprijs zien we aan het einde van het seizoen wel. Ik maakte een foutje op de klim, moest van de fiets en werd door acht man ingehaald. Dat kostte wel een rondje om terug te keren. Toen was Eli al weg. Ik denk ook niet dat ik hem had kunnen bijbenen. Ik denk dat hij op het niveau van Van der Poel van vorig jaar rijdt."
Corné van Kessel (7e) was de tweede Nederlander in de top tien in Gavere.












