Nacompetitie: Valleivogels en KHC nog in balans

23 mei 2017 om 00:00 Sport

SCHERPENZEEL Bij Valleivogels gingen na afloop van het eerste nacompetitieduel tegen KHC Kampen de gedachten terug naar de eerste helft. ,,Toen speelden wij zoals we willen spelen. Daar lieten we de tegenstander in leven", analyseerde Nick Engelen. De Scherpenzelers lieten het bij 45 minuten voetbal en zagen na rust de bezoekers op 1-1 komen. ,,Het gevoel is dubbel, maar ik ben niet blij met deze uitslag", stelt coach Dennis van der Steen.

Edward Doelman

De uitslag was weliswaar in evenwicht, in de spelopvatting zat een wezenlijk verschil. Dat kwam duidelijk tot uitdrukking in de eerste helft, waarin het eerste kwartier voor de bezoekers was. Opbouwen was er niet bij, de lange bal het devies. ,,Het was wel heel erg opportunistisch, maar daar waren we op ingesteld. Na even zoeken hadden we het onder controle", stelt Nick Engelen.

Voor de middenvelder was het spierballenvoetbal van KHC een kolfje naar zijn hand. ,,Duelletjes uitvechten en de bal zo snel mogelijk naar een teamgenoot spelen; dit zijn de wedstrijden voor mij." Wel merkte Engelen dat de Kampenaren dit spelletje beheersen. ,,In de tweede klasse kom je makkelijker als winnaar uit de strijd. Deze tegenstanders zijn toch wat sterker en slimmer in de duels."

STERKE FASE Nadat de storm van KHC geluwd was, nam Valleivogels de wedstrijd in handen. Jamal Ouassif zette voor en Wilbert Thomassen, uitgerekend de kleinste man van het veld, kopte raak: 1-0. Het bleek de voorbode van een prima tweede kwart, waarin Valleivogels de bal liet gaan en met veel lopende spelers op de juiste momenten diepte zocht. ,,Het spelletje zoals we willen spelen", noemde Engelen het.

Dat ging gepaard met flinke kansen. Jimmy de Greef stuitte op keeper Loet-Loetoer, terwijl Remon Liefting en Jamal Ouassif te hoog mikten. ,,Het voetbalverschil was op dat moment groot, maar we drukten het niet uit in de score", baalde Van der Steen. En zijn middenvelder Engelen wist: ,,Maken we de 2-0, dan is het al redelijk klaar. "

NIET MEER OVER DE GROND Het gebeurde niet en Valleivogels mocht na afloop zelfs van geluk spreken dat het bij 1-1 gebleven was. Burak Alp schoot in de 95e minuut namelijk nog op de lat. ,,Daar kwamen we nog goed weg, maar 1-2 zou niet verdiend zijn geweest", benadrukte Van der Steen. Hij zag dat de roodwitten na rust niet meer bij machte waren om het eigen voetbal te spelen. ,,We konden de voetballende oplossing niet vinden en werden onrustig. Dan is KHC, dat toch een niveau hoger speelt, een ploeg die voldoende kwaliteit heeft om dan toe te slaan."

Net voor het uur werd de bal aan de rechterflank van Valleivogels gemist, waarna Ibrahim Tuncer met de bal aan de haal kon gaan. Hij bediende Jeffrey de Nooijer en de potige spits maakte beheerst af: 1-1. ,,Zonde, want de nul houden was belangrijker dan de 2-0 maken", dacht Engelen. Valleivogels stelde er na rust weinig tegenover. Alleen een staande omhaal van Stefan van den Brink leverde serieus gevaar op.

VERTROUWEN EN VERMOEIDHEID De 1-1 als eerste uitkomst was dus logisch. Beide kampen zullen het gevoel houden dat er niets verloren is. Bij Valleivogels wordt vooral gekeken naar het eerste bedrijf. ,,Op basis daarvan heb ik zeker veel vertrouwen dat wij die finale gaan halen", aldus Engelen. Ook coach Van der Steen redeneerde op die wijze, maar hij vermoedt dat een ander aspect ook de doorslag kan geven. ,,Dit was een heel zware wedstrijd voor beide ploegen. Ik ben benieuwd hoe beide ploegen dit verteren en gaan herstellen. De tijd naar de return dinsdagavond is tenslotte maar beperkt."

Op de archieffoto ziet u Nick Engelen, eerder dit seizoen in actie tegen Lunteren. Foto's van deze wedstrijd komen later.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie