Missie korfballers Woudenberg mislukt
29 maart 2016 om 00:00 SportWOUDENBERG/MAARSSEN KV Woudenberg is ook volgend zaalseizoen veroordeeld tot spelen in de 3e klasse. Zaterdag gingen de korfballers in een beslissingsduel, met als inzet een promotie naar de 2e klasse, met 14-21 onderuit tegen Viko uit Vianen. ,,Onze missie is mislukt", erkende Laurens de Haan na afloop.
door Edward Doelman
De teleurstelling na afloop was groot bij de aanvoerder, die juist het idee had dat Woudenberg 'er klaar voor was'. ,,In de eerste helft speelden we ook zoals het plan was. De mensen die we vrij wilden spelen, kwamen ook vrij. In het veld voelde het alsof we een in flow zaten." Van plankenkoorts had het jonge Woudenberg evenmin last. Na ruim een kwartier namen de geelzwarten de regie van de wedstrijd in handen. Een 4-8 achterstand werd mede dankzij twee treffers van Noortje den Bleker en Sander Breman omgebogen tot een 10-9 voorsprong bij rust.
BUFFER KWIJT In de eerste vijf minuten na de pauze breidde Woudenberg de marge via Merle ten Ham en twee keer Laurens de Haan naar 13-9. Die buffer verdween echter als sneeuw voor de zon in de 20 minuten die daarna volgden. ,,Onverklaarbaar", stelt trainer-coach Ron de Graaf die zocht naar oorzaken. ,,Misschien dachten sommige spelers: 'Hé, we kunnen hier winnen'. Maar of het verbazing was, weet ik niet. Ik kan niet in hun hoofden kijken." Wel wijst De Graaf op het verschil in ervaring. ,,Viko beschikt over een aantal spelers met ervaring in de hoofdklasse, wij natuurlijk niet. Je zag dat zij in elk geval niet in de war raakten toen wij die vier punten voorsprong hadden."
De inhaalrace waar Viko aan begon was indrukwekkend. Met nog een kwartier op de klok stond het 13-13, een stand waarmee de wedstrijd weer alle kanten op kon. ,,Wij moesten die goal maken, dat hadden we nodig", voelde De Haan in het veld. In die ijver werd het veldspel onnauwkeurig. ,,Viko scoorde een paar mooie doelpunten, bij ons lukte het niet. Dan voel je dat het door je vingers glipt."
TE VROEG Na een droogte van 20 minuten scoorde Woudenberg uiteindelijk in de 57e minuut haar veertiende doelpunt (14-19), te laat om nog aanspraak te maken op een eventuele verlenging. Uiteindelijk werd de eindstand 14-21. ,,Het was een unieke kans, maar je mag concluderen dat deze wedstrijd nog te vroeg kwam. We zijn met deze jonge ploeg nog te wisselvallig", stelt De Graaf vast. Zijn aanvoerder Laurens de Haan moest zich daar tot zijn frustratie ook bij neerleggen. ,,We willen zó graag die derde klasse uit", benoemde hij nog de ambitie. Na de zomer moet Woudenberg het voor het vijfde opeenvolgende zaalseizoen nog eens proberen.







