Met plezier gaat Eva haar laatste periode als kinderburgemeester in.
Met plezier gaat Eva haar laatste periode als kinderburgemeester in. J.G.W.Lamberink
COLUMN

Kinderburgemeester Eva Hoffman: ‘Mijn avontuur als kinderburgemeester’

17 oktober 2025 om 08:00 Column

Hoi allemaal, ik ben Eva en ik ben (nu nog) kinderburgemeester van Woudenberg. Dit is mijn allereerste column en ik kan jullie vertellen: wat is het toch leuk om kinderburgemeester te zijn! Het is echt zo gaaf om dit te mogen doen.

Mijn tijd als kinderburgemeester zit er bijna op, ik ben er nog tot eind december. Wat gaat de tijd toch snel! Het lijkt nog maar kort geleden dat ik begon, maar ik heb in deze periode zoveel mooie dingen mogen doen en beleven. Ik ben heel erg benieuwd wie straks de nieuwe kinderburgmeester wordt. 

Elk jaar wordt op één van de Woudenbergse basisscholen een nieuwe kinderburgemeester gekozen. Dit jaar is de Jan Ligthartschool aan de beurt. Een leerling daar gaat dan mijn taak overnemen! En vorige week was ik samen met de burgemeester op school wat komen vertellen over het zijn van kinderburgemeester. Ik hoop dat ik de leerlingen van groep 7 een goed beeld heb gegeven van hoe leuk en speciaal het is om kinderburgemeester te zijn en dat zij enthousiast zijn geworden om zelf te solliciteren! Daarom wil ik jullie met deze column ook al graag vertellen wat ik allemaal al heb gedaan en meegemaakt in de tijd dat ik nu kinderburgemeester ben. 

Ik begon dit jaar met de Nieuwjaarsreceptie waar ik samen met de burgemeester en wethouders alle mensen die kwamen een gelukkig nieuwjaar mocht toewensen. Ik mocht toen ook samen met de burgemeester een Zilveren Speld uitreiken aan een inwoner. Dit was een leuke taak om mee te starten! Wat later had ik de Landelijke Dag van de Kinderburgemeesters. Hier kwamen alle kinderburgemeesters van heel Nederland bij elkaar. Hier hebben wij erg veel geleerd! Ik was toen samen met de kinderburgemeester van Scherpenzeel. En we hebben toen heel veel leuks gedaan.

Niet lang daarna had ik de opening van de nieuwe padelhal, de Koningsspelen en was ik ook bij Koningsdag waar ik, samen met de burgemeester, de prijsuitreiking mocht doen van de mooist versierde fiets! Ook tijdens Dodenherdenking had ik een mooie taak. Ik mocht een mooi gedicht voorlezen in de kerk en tijdens Bevrijdingsdag in Scherpenzeel mocht ik, samen met wethouder Molenaar, de loopgraven openen. Ook mocht ik bij de kroning van de nieuwe eierkoningin en prinses zijn. Wat was ik toch jaloers op die jurken van hun zeg!! Ze waren zo mooi!

Ook was ik bij het kinderdebat in de Camp. Hier gingen leerlingen van groep 8 van verschillende basisscholen in Woudenberg discussiëren over dingen die ze belangrijk vonden. Ik mocht samen met de burgemeester dit debat voorzitten. Heel spannend, maar dit was ook echt een hele leuke taak! En ik heb het startschot mogen geven bij de Wielerronde in het dorp, een workshop graffiti spuiten gehad en gebowld met de kinderburgemeesters en burgemeesters van: Scherpenzeel, Renswoude, Veenendaal en Woudenberg. Dit was ook echt heel gezellig en leuk! We hebben toen vooral gekletst over wat de andere allemaal voor een soort taken hadden in hun dorp.

Ik heb natuurlijk ook veel overleg gehad en ging ik naar het gemeentehuis. Zo heb ik overleg gehad met wethouder Dekker en wethouder Boeve - de Kruif en ambtenaren om mijn speerpunten tot waarheid te kunnen brengen. Zoals de verlichting bij de rotonde bij de Geeresteinselaan. Ik heb een brief geschreven aan de provincie met mijn ideeën over betere verlichting. Wethouder Boeve - de Kruif heeft deze voor mij verstuurd. Als ik iets niet snapte, kon ik dat gewoon vragen, maar ik kon ook bij mijn maatje Alieke en de burgemeester terecht! Want met de burgemeester heb ik vaker overleg en dan bespreken we alles van wat ik heb gedaan en kijken we naar wat ik nog allemaal kan en wil doen. Dat is natuurlijk heel fijn! Er staan nog hele leuke dingen op de planning!! Ik kan niet wachten om die mee te maken!!! Met veel plezier ga ik mijn laatste periode in en wie weet kom ik jullie nog tegen bij één van de activiteiten in het dorp!

Eva Hoffman, kinderburgemeester van Woudenberg

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie