Verkeerscontrole op basisscholen Woudenberg

15 oktober 2015 om 00:00 Lokaal nieuws

WOUDENBERG Jaarlijks worden in de groepen 6, 7 en 8 van de Woudenbergse basisscholen de fietsen van de leerlingen gecontroleerd.

Verkeersouders van de diverse scholen en medewerkers van de gemeente werken hierbij nauw samen. Vooral voor de hoogste groepen is het bij het begin van het donkere jaargetijde belangrijk dat hun fiets in orde is: zij moeten vaker en verder zelfstandig fietsen naar sport, muziekles of gymles in De Camp dan de onderbouwgroepen.

Vorige week woensdag was het zover. Als eerste was de Prangelaar/Jan Ligthartschool aan de beurt. Samen met de verkeersouders van de school controleerden Peter Sneep en Niels Wolterink van de gemeente, klas voor klas alle fietsen. Gekeken werd daarbij naar banden, bel, remmen, trappers, reflectoren, zadel en verlichting. Voor Niels en Peter was deze ochtend ook een beetje een afscheid: na twaalf jaar geassisteerd te hebben bij de fietscontroles moeten ze hiermee stoppen en verder weer in de plantsoenendienst aan de gang.

Verkeersouder Saskia Vermaas: ,,De fietscontrole is heel nuttig, want we treffen veel slecht of niet werkende verlichting aan. Ook zijn losse handvaten een veel voorkomend probleem. Ouders krijgen nu de kans om de geconstateerde gebreken te herstellen en na de herfstvakantie checken we dan of het in orde is gemaakt."

Goedgekeurde fietsen werden van een OK-sticker voorzien. Na de Prangelaar/Jan Ligthartschool werden de andere basisscholen bezocht voor deze fietscontrole.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie
advertentie