
Smoestuintjes op De Heygraeff breiden uit: drie moestuiniers gezocht
14 januari 2026 om 11:46 MaatschappelijkWOUDENBERG Zorgorganisatie Reinaerde breidt het succesvolle project Smoestuintjes op woonzorgpark De Heygraeff uit met drie nieuwe moestuinen. Vanaf 1 maart 2026 kunnen tuiniers aan de slag met hun eigen tuin: planten, zaaien en oogsten wat je wilt.
De Smoestuintjes liggen dicht bij de woningen van mensen met een verstandelijke beperking. Bewoners kunnen zo meegenieten van het werk in de tuin en ervaren de levendigheid rondom hun woningen. Rob Schröder, een van de huidige tuiniers, zegt in een korte film over het project: ,,Deze Smoestuin brengt me natuurlijk opbrengst, maar als ik naar de blije gezichten van de Heygraeff-bewoners kijk, dat is met geen pen te beschrijven!”
Ervaring met tuinieren is niet nodig. Thérèse Maarschalkerweerd van volkstuinvereniging De Groentehof begeleidt beginnende tuiniers en deelt haar kennis en ervaring. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden via re-creatie@reinaerde.nl.















