Koppel je regenpijp af — en kom erover praten in het Cultuurhuis
22 mei 2026 om 07:56WOUDENBERG Energie Café — donderdag 28 mei, Cultuurhuis Woudenberg
Wist je dat er per jaar zo’n 20.000 liter regenwater uit één regenpijp het riool in stroomt? Schoon hemelwater dat samen met vuil rioolwater naar de zuivering gaat. En bij een flinke piekbui belandt dat water soms ongezuiverd in sloten en plassen. Zonde, want datzelfde water kun je in droge zomers juist goed gebruiken voor je tuin. Het goede nieuws: je regenpijp afkoppelen is makkelijker dan je denkt. Vaak heb je niet meer nodig dan een bocht, een afsluitkap en een vrije middag. Het water loopt dan je tuin in en zakt daar de grond in. Goed voor het milieu, goed voor je planten én het ontlast het riool.
Op donderdag 28 mei organiseert Energie in Woudenberg een Energie Café over het afkoppelen van regenwater. In het Cultuurhuis laten we zien hoe je zelf praktisch aan de slag gaat: van de simpele “emmertest” om te kijken of jouw tuin geschikt is, tot regentonnen, beekloopjes en slimme oplossingen voor lastige bodems. Of je nu al jaren met het idee speelt of er net over begint na te denken, kom langs, stel je vragen en haal inspiratie op. Je gaat naar huis met concrete tips waarmee je meteen kunt beginnen, en misschien wel met een plan voor een mooie, groene plek in je eigen tuin.
Het Energie Café is gratis toegankelijk voor alle inwoners van Woudenberg. Loop binnen, drink een kopje koffie mee en ontdek hoe een paar simpele handelingen het verschil maken voor jouw tuin én voor onze gemeente.
Donderdag 28 mei — Cultuurhuis Woudenberg. Tot dan!