Hennie de Ruiter vindt het leuk dat alle partners van het Cultuurhuis meedoen.
Hennie de Ruiter vindt het leuk dat alle partners van het Cultuurhuis meedoen. Hans Groot

'Eerste, maar hopelijk niet de laatste'

19 mei 2026 om 11:01

Wombargse Familiedag laat zien wat mogelijk is in eigen dorp

WOUDENBERG Gezellig samen creatief bezig zijn, muziek maken, een speurtocht doen of zelf jam bereiden: tijdens de eerste editie van de Wombargse Familiedag verandert het Cultuurhuis Woudenberg aanstaande zaterdag, 23 mei, in een plek vol activiteiten voor jong en oud. Volgens programmacoördinator Hennie de Ruiter draait de dag vooral om samen genieten, dichtbij huis.


Kim Rebergen

„We willen eigenlijk laten zien dat een dagje uit ook gewoon in je eigen dorp kan”, vertelt De Ruiter enthousiast. „Met name in vakanties zoekt iedereen de pretparken op en die zijn hartstikke duur. Door het bedrag op 7,50 euro te houden kan bijna iedereen hieraan meedoen.”


De familiedag is bedoeld voor alle leeftijden en wordt dit jaar voor het eerst georganiseerd. Bezoekers kunnen tussen 11.00 en 12.00 uur binnenlopen en vervolgens vrij aansluiten bij verschillende workshops en activiteiten verspreid door het hele Cultuurhuis. „We gaan proberen er een ongedwongen en gezellige dag van te maken”, zegt De Ruiter.

Volgens haar is juist de samenwerking tussen alle partners binnen het Cultuurhuis bijzonder. „Het leuke voor ons deze dag is dat alle partners meedoen.”


WORKSHOPS EN ACTIVITEITEN Zo kunnen kinderen bij Oud Woudenberg een paspoort ophalen voor een speurtocht door het museum. „Daar staan ook dames in klederdracht om uitleg te geven”, vertelt De Ruiter. „Voor vader en moeder is er koffie met wat lekkers en voor de kinderen drinken met wat lekkers.”

Ook liefhebbers van creativiteit kunnen hun hart ophalen. Bij kunst en cultuur begeleidt een docent gezinnen bij het maken van een gezamenlijk kunstwerk. In de bibliotheek mogen kinderen boekjes uitzoeken om te lenen en kunnen ouders voorlezen. „Misschien worden mensen wel lid als ze dat nog niet zijn”, zegt De Ruiter met een lach. Daarnaast verzorgt Cees van Hip en Handgemaakt een workshop jam maken. „Het potje jam mag ook mee naar huis”, aldus de programmacoördinator. In de kelder klinkt ondertussen muziek en zijn er oefeningen om „lekker los te komen”.


LUNCH Naast alle activiteiten is ook de keuken geopend voor een kleine lunch. De entreeprijs van 7,50 euro per gezin is inclusief koffie met iets lekkers, deelname aan de workshops én het zelfgemaakte potje jam. Er kunnen maximaal twintig gezinnen deelnemen aan de familiedag. Aanmelden kan via Cultuurhuis Woudenberg.

De Ruiter hoopt vooral op een mooie opkomst. „We willen gezinnen meegeven dat een uitje niet duur hoeft te zijn en niet per se aan de andere kant van het land hoeft plaats te vinden. Tegelijkertijd laten we meteen zien wat we hier allemaal in huis hebben.”

,, We gaan proberen er een ongedwongen en gezellige dag van te maken