
'Masterplan' Groenhorst Barneveld start in juli
11-02-2012 07:00
0 reacties
BARNEVELD - De grootscheepse nieuwbouw en verbouwing van het Groenhorst College in Barneveld, een project van dertien miljoen euro, start in juli. Uiterlijk in september 2013 moet het nieuwe praktijk- en kenniscentrum op het gebied van dierverzorging af zijn. ,,Dat is een krappe planning, maar het moet volgens mij lukken.”
Dat zegt directeur Gertwim de Haas van het Groenhorst College. ,,Vorige week startte de procedure voor Europese aanbesteding. We verwachten uiterlijk in juni te weten aan welke aannemer of aannemerscombinatie het werk gegund wordt. Een paar weken later moet dit bedrijf al aan de slag.”
Van de bijna 1600 leerlingen die lessen volgen op het Groenhorst College aan de Barnseweg/Wesselseweg, zullen ongeveer zevenhonderd studenten vanaf september voor minstens een jaar verkassen naar het oude pand van het Groen van Prinsterercollege aan de Schoutenstraat. Dat zijn voornamelijk studenten van de studies ‘dier en management’ en ‘paardenhouderij’.
Voor de overige studenten blijven verschillende ruimtes op het Groenhorstcomplex van vijf hectare beschikbaar, doordat het bouwwerk in verschillende fases wordt uitgevoerd. In het kort komt het erop neer dat op de bestaande fundamenten van het Groenhorst en het voormalige PTC+ een nieuw complex wordt gebouwd. Alleen de huidige buitenmuren en daken blijven bestaan. ,,In principe houden we het bestaande stelsel van gangen en binnenplaatsen aan, maar met een compleet nieuwe indeling, veel meer glas, een ruim restaurant en een hoofdingang met ‘avenue’ in het midden van het gebouw”, zegt De Haas. Ook komen er onder meer een nieuw techniekgebouw en een parkeerplaats voor zo’n 230 auto’s op het terrein.
(Lees meer hierover in de Barneveldse Krant van zaterdag 11 februari 2012)
Oranjevereniging Renswoude houdt Kraaienmaaltijd
23-05Prijswinnaar BDU-Lezersactie rondvlucht ... 23-05Nieuw leven1 23-05Rabobank bezoekt dorpen 23-05Moeder dode baby naar kliniek 23-05Prijzen kaartcompetitie verdeeld 23-05Woudenbergse korfballers kampioen 23-05Dimetra Holland BV neemt nieuwe DAF's ... 22-05BDU-lezersactie: Maak kans op vrijkaarten ...2 22-05Orgelles bij Muziekschool Scherpenzeel
Meer Laatste nieuws >
Meest gelezen artikelen
22-05BDU-lezersactie: Maak kans op vrijkaarten ...2 23-05Prijswinnaar BDU-Lezersactie rondvlucht ... 18-05Feestmarkt in Scherpenzeel 19-05Henschotermeer Pinkstermarkt 18-05Pinksterpraise in de Achthoek 20-05ScherpeWoud houdt fietsklimtocht 19-05Scherpenzeel opnieuw in benarde positie 21-05Breehoek Zonder Drempels 19-05Woudenberg op rozen na 4-1 winst 18-05Verkeersochtend op de WartburgschoolMeeste reacties
22-05BDU-lezersactie: Maak kans op vrijkaarten ...2 23-05Nieuw leven1












