
Burgerinitiatief Renswoude en Scherpenzeel staakt activiteiten
03-01-2012 00:00
0 reacties
RENSWOUDE/SCHERPZENEEL - Gebrek aan vrijwilligers nekt burgerinitiatief glasvezel in Scherpenzeel en Renswoude.
In het voorjaar van 2011 is een initiatief gestart of er voldoende draagvlak is om Renswoude en Scherpenzeel te voorzien van een nieuw superieur open telecomnetwerk.
In buurgemeente Woudenberg was de vraagbundeling zeer succesvol mede dankzij de vele vrijwilligers die zich daarvoor hadden ingezet. Zonder deze mensen was het niet van en in de grond gekomen.
Initiatiefnemer Rob Kollmann van Woudenberg op Glasvezel ontving destijds vele verzoeken uit Scherpenzeel, Renswoude en Maarn om daar ook een initiatief te starten.
Kollmann: ,,Om een initiatief te starten zijn veel vrijwilligers nodig die het nut van glasvezel inzien, tijd en energie willen steken in zo'n project. Als rol van initiatiefnemer, van deze drie dorpen is geen sprake, deze moeten uit eigen gelederen komen", aldus Kollmann. ,,Als aanjager heb ik twee domeinnamen vast laten leggen, drukwerk in Renswoude huis-aan-huis laten bezorgen en op de braderie in Scherpenzeel hebben oud ambassadeurs van WoG daar de hele dag gestaan om een burgerinitiatief van de grond te krijgen."
Kollmann: ,,Helaas bleken er in beide dorpen onvoldoende vrijwilligers te zijn en daarom heb ik besloten het initiatief niet meer te ondersteunen. Investeerder Reggefiber, Renswoude en Scherpenzeel zijn nu aan zet. Als het tot een vraagbundeling zal komen dat zal dit zelf door de investeerder geïnitieerd moeten worden en mogelijk in samenwerking met de gemeente. De websites Renswoudewilglasvezel en Scherpenopglasvezel blijven online.
Inwoners kunnen op de website onafhankelijke informatie vinden met betrekking tot providers die hun diensten over glasvezel bieden. Zo ook de voordelen van glasvezel en de propositie van de huidige providers die hun diensten nu nog over koper en coax bieden."
Workshop Paasstuk maken
22-02Volleybaltoernooi in De Hokhorst 22-02Enthousiast over nieuwe ruimte 22-02Overleg over ijsbaan Henschotermeer 22-02Vrijwilligersvacatures in Woudenberg 22-02NL DOET in Woudenberg 22-02Diamanten ring uitgereikt bij DA ... 21-02Actuele DeWoudenberger.nl online ... 21-02Van Poortvliet houdt lezing over ... 21-02Kaarten bij 't Spoor
Meer Laatste nieuws >
Meest gelezen artikelen
16-02Workshop mini-tijdschrift maken 20-02Herry's Bar blaast erotische evenementen ...3 19-02Demonstratie-avond over QR codes 17-02Renswoudenaar zwaar gewond bij verkeersongeval 21-02Kaarten bij 't Spoor 18-02Vernieuwde praise plus in Breehoek 21-02Laatste woningen project Lagehof ... 17-02Fusie PCOB Scherpenzeel/Renswoude ... 18-02Lichtjesfeest bij Groenewoude 20-02Zorggroep Charim presenteert uitkomst ...Meeste reacties
20-02Herry's Bar blaast erotische evenementen ...2 19-02Hockeysters MD1 Holestick kampioen1










