China zorgt voor optimisme op beurzen
20-02-2012 12:59
0 reacties
AMSTERDAM (ANP) - Op de Europese beurzen werd maandag de stijging voortgezet dankzij de extra stimuleringsmaatregelen die China afgelopen weekeinde aankondigde. Ook hopen beleggers dat er maandag een akkoord wordt bereikt over extra noodsteun aan Griekenland.
,,Het is een mooi begin van de week. De stimulering van de Chinese economie zorgt voor optimisme over de economische vooruitzichten. De hoop op een Griekse deal en overnamenieuws dragen ook bij aan de positieve stemming'', aldus vermogensbeheerder Jan Wilpshaar van Hof Hoorneman Bankiers.
De AEX-index in Amsterdam noteerde in de middaghandel 1,5 procent hoger op 332,81 punten, dankzij forse koerssprongen van TNT Express en PostNL. De MidKap-index steeg 1,4 procent tot 536,60 punten. De beurzen in Parijs, Londen en Frankfurt klommen tussen 0,8 en 1,5 procent.
Maatregelen China
De Chinese centrale bank kondigde zaterdag aan de kapitaaleisen voor banken opnieuw te versoepelen. De maatregel moet de kredietverstrekking in China stimuleren en de economie aanjagen. De verwachting dat Chinese economie daardoor meer grondstoffen nodig zal hebben zorgde voor winsten onder de mijnbouwbedrijven. In Londen klommen de mijnbouwreuzen Rio Tinto en BHP Billition meer dan 3 procent.
Beleggers hielden hun blik ook gericht op Brussel, waar de ministers van Financiën van de eurolanden later op de dag zullen vergaderen over het nieuwe Griekse steunpakket.
Hoogvlieger TNT Express
TNT Express was de absolute hoogvlieger in de AEX met een winst van 54 procent, tot 9,80 euro. De pakketbezorger liet weten een bod van het Amerikaanse UPS van 9 euro per aandeel te hebben verworpen. Dat bod waardeerde TNT Express op 4,9 miljard euro. De onderhandelingen tussen de bedrijven gaan nog door en analisten sluiten niet uit dat er een tegenbod komt van FedEx.
Postbedrijf PostNL, dat 29,9 procent van de aandelen TNT Express bezit, profiteerde ook van het overnamebericht en klom 48 procent. Ander overnamenieuws kwam van Heineken. Volgens De Financiële Telegraaf heeft de bierbrouwer een overnamebod gedaan op de Braziliaanse branchegenoot Grupo Petrópolis. Het aandeel steeg 2,7 procent.
Verlies Grontmij
Grontmij zakte 2,6 procent. Het advies- en ingenieursbureau verwacht over 2011 een nettoverlies van 54 tot 56 miljoen euro. Een jaar eerder werd nog een winst geboekt van 17 miljoen euro.
In Kopenhagen won Carlsberg 4 procent na publicatie van de resultaten. De Deense brouwer heeft afgelopen kwartaal meer bier verkocht en meer winst gemaakt dan een jaar eerder. Het bedrijf verwacht dat de winst dit jaar op hetzelfde peil zal blijven als in 2011.
De euro zette de klim voort en was 1,3272 dollar waard, tegen 1,3150 dollar aan het eind van de Europese beurshandel vrijdag. De olieprijs liep ook verder op door de spanningen rondom Iran. De prijs van Amerikaanse olie steeg 2 procent tot 105,26 dollar per vat en Brentolie klom ruim 1 procent tot 120,87 dollar per vat.
Attractieparken in trek met Hemelvaart
17-05Malaise op beurzen houdt aan 17-05Russell Brand: Ik hou nog steeds van Katy 17-05Wall Street opent licht hoger 17-05Den Bosch begint weer met 0-0 17-05Clemente alweer weg bij Gijon 17-05Flens en Barredo terug in Raboploeg 17-05Iran boos op Google 17-05'Wall Street begint vlak' 17-05Djokovic naar kwartfinales in Rome
Meer Laatste nieuws >
Meest gelezen artikelen
13-05Vechtpartij op bruiloft Simon Keizer 13-05Topless activiste grijpt EK-beker 11-05Monique Smit volgt Joan Franka op Songfesival 10-05Dode Duitser plaatst adreswijziging: kerkhof 11-05Oorlogsfotograaf Horst Faas (79) overleden 14-05Oprichter Sea Shepherd blijft in hechtenis 14-05Dibi denkt GL groter te maken dan onder Sap4 12-05Drone doodt strijders al-Qaeda 12-05Wereldrecord surfen op hoogste golf gebroken 12-05Taipei beloont 'gouden' hondendrol




